rss button

ПРАВОСЛАВНАЯ
ЛУГАНЩИНА

orthodox lugansk may 2019 3

Распоряжение №58

Высокопреосвященнейшего
Митрофана, архиепископа

Луганского и Алчевского
"ОБ  УСУГУБЛЕНИИ МОЛИТВЫ ЗА УКРАИНУ"

распоряжение

скачать чинопоследование молебна

Распоряжение №42

"О проведении обязательных
катехизаторских бесед перед
совершением Таинства Крещения"
order katehizis

Заштатному клирику
Луганской епархии
прот. Евгению Гнатенко

 

Ukaz 62 Evg Gnatenko

 

ЙОГО ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕНСТВУ,
ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕННІШОМУ МИТРОФАНУ,
МИТРОПОЛИТУ ЛУГАНСЬКОМУ І АЛЧЕВСЬКОМУВаше Високопреосвященство!

Щиро вітаю Вас, дорогий Владико, духовенство, чернецтво та мирян Луганської єпархії Української Православної Церкви з 75-літнім ювілеєм єпархії.
Сторінки історії Луганщини свідчать, що паростки православної віри на цій землі існували ще у XVI-XVII століттях, — у час, коли люди, заселяючи цей край, принесли з собою свою батьківську віру, отриману з часів Хрещення Київської Русі. У наступних століттях по всій Слобожанщині зароджувались і діяли православні громади, притулки для сиріт, будувались храми. Проте, подальшому розквіту Православ'я, завадили революційні події ХХ століття. Як і в багатьох інших регіонах, церковне життя в межах нинішньої Луганської єпархії зазнало значних переслідувань. Ці випробування не змогли заламати справжніх пастирів та мирян і вже у 1944 році в тодішній Ворошиловградській області була утворена православна єпархія, як окрема церковна адміністративна одиниця.
Новоутворена єпархія отримала новий подих для свого духовного розвитку та зросту. Впродовж десятиліть, завдяки мудрому управлінню єпархіальних архієреїв, у єпархії ведеться активна парафіяльна, літургійна, місіонерська, освітня діяльність, будуються нові храми, розвивається чернече життя.
У новітній час Луганська єпархія знову переживає складні часи. Ми з болем у серці поділяємо разом з вами ці випробування, щоденно молимось про дарування миру і земного, і душевного. У цих складних умовах Ви, дорогий Владико, разом з духовенством, чернецтвом та боголюбивими мирянами продовжуєте нести слово Євангельської правди і духовної втіхи усім струдженим і обтяженим (Мф. 11:28) та звершувати справи милосердя, являючи образ живої віри, яка діє любов'ю (Гал. 5:6). Нехай Господь наш Іісус Христос примножує Вашу паству, благословляє миром і радістю, а Божа Матір покриває Своїм чесним омофором від біди та зла, утішає і допомагає достойно пройти свою земну дорогу.
Поділяючи з Вашим Високопреосвященством, духовенством, чернецтвом і вірянами радість ювілею єпархії, молитовно бажаю всім кріпості душевних і тілесних сил, вірності та єдності Святій Соборній і Апостольській Церкві, утішатись надією; в скорботах бути терпеливими; в молитві постійними (Рим. 12:12).
Благодать Господа нашого Іісуса Христа, і любов Бога Отця, і причастя Святого Духа нехай буде з усіма вами!
З любов'ю у Христі


+ОНУФРІЙ,
МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ,
ПРЕДСТОЯТЕЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ


16-17 вересня 2019 року,
м. Київ

Церковный календарь


Olgin klass

Trust line

ТЕЛЕФОН ДОВЕРИЯ
ЛУГАНСКОЙ ЕПАРХИИ

общие вопросы (095) 408 40 76
личные вопросы (099) 164 45 30

Координационный центр
по противодействию
наркомании и алкоголизму

narkomany

Obyavlenie-2019-2020

Архив новостей